Процедура закупівлі круглих лісоматеріалів на аукціонах Prozorro.Sale

Для  торгівлі на аукціонах Prozzoro необхідне офіційне запрошення для виконавців, яке є основою для виконання низки договорів : поставки, купівлі-продажу, договору на виконання робіт. Особливістю торгівлі в контексті круглих лісоматеріалів є те, що виготовлена деревина повинна опинитися саме на електронних торгах.І це не просто умова, це обов’язок лісозаготівельних підприємств. У виконавців є можливість оминути прямого контакту із замовником, задля оптимізації своєї роботи і скористатися послугами посередників, таких як УЕБ sale.ueex.com.ua.  Розглянемо стандартну процедуру :

Ви є замовником круглих лісоматеріалів (державний чи приватний суб’єкт ).

Через платформу Prozzoro ви оголошуєте про початок тендеру на договір поставки. Для цього ви робите офіційне оголошення, де окрім основних реквізитів, зазначаєте код за Єдиним закупівельним словником ( а у випадку з круглими лісоматеріалами це ДК 021:2015:03410000-7: Деревина ), а також обсяг та строки, умови оплати договору.

І задля пошуку найбільш оптимальних замовників, підприємства заручаються допомогою брокерів, які якраз і аналізують усі умови, і самі заінтересовані в найбільш оптимальних умовах для виконавця. Оскільки їх гонорар прямо пропорційно залежить від суми отриманої вигоди. Перевагами використання посередників є те, що Вам не потрібно аналізувати великий обсяг інформації на публічних торгах, контактувати із замовником, займатися юридичним супроводом договору. Також брокери знають усі ціни круглих лісоматеріалів https://sale.ueex.com.ua/news/lisomaterialy-krugli-kupyty-na-torgah-prozorro-prodazhi, актуальні ціни на ринку. Використання електронних майданчиків-посередників також можливо і для замовників. Особливою перевагою також є те, що на УЕБ є можливість відсортувати потенційних виконавців/замовників за допомогою оптимізованого для торгів сайту. 

Тобто такі платформи не лише виступають юридичним супровідником виконавця а й здійснюють оцінку критеріїв тендеру, таких як :

  • Ціна
  • Попередній досвід
  • Вимоги
  • Минуле виконання
  • Кваліфікація
  • Відповідність державним стандартам
  • Наявність зазначених ресурсів
  • Дотримання вимог тендеру

Такий обсяг інформації доволі складно опрацювати, коли замовників велика кількість. У такому випадку на допомогу приходять спеціалісти із майданчиків-посередників.