Тендер на продаж нерухомого майна України: одно- або двоетапний процес?

 «Відкрита процедура» або «одноетапний процес» одночасно включає як опитування, так і тендерну документацію, тобто компанії оцінюються на рівні одного етапу. В даний час обидва методи використовуються в конкурсних торгах, однак цей крок переходить до одномоментного тендерного процесу з продажу запасів Державного агентства резервів України. Більш точно можна почитати на сайті https://www.uub.com.ua/rus/otsenochnaya-deyatelnost/zakazat-otsenku-nedvizhimosti-v-zaporozhe/.

Обмежена процедура

Це більш традиційні два кроки. На етапі анкетування обмежена процедура зазвичай вимагає всієї інформації про компанію, фінансові рахунки, відповідне членство чи акредитацію, а також посилання або тематичні дослідження. Зазвичай це подається у форматі пропуску / відмови і призначене для виключення учасників, які не мають права або не можуть надати відповідний контракт.

Плюси

Двоступеневий процес може бути використаний для економії влади та часу шляхом усунення більшості компаній на перших перешкодах, замість того, щоб оцінювати тривалі тендери компаніями, які не мають права на контракт.

Надійний документ PQQ або SQ може керувати тим, що відбувається під час тендерної фази. Влада часто надає проект тендерного документа протягом усього процесу закупівлі, але загальновизнано, що ідеї, представлені учасниками торгів на першій стадії процесу, можуть потім регулювати зміст тендерного документа та те, що шукає покупець. Це є перевагою, якщо заявник є найкращим учасником торгів на етапі PQQ і має елемент дострокового залучення контракту.

Мінуси

Процес займає більше часу для учасника, оскільки двофазні періоди оцінки можуть зайняти більше часу — зазвичай 4 тижні для завершення PQQ, потім період оцінки, потім ще 4 тижні для завершення тендеру та ще один період оцінки для прийняття рішення після успішна організація.

Двоступеневий процес може виключити деякі МСП з торгів, якщо існують високі мінімальні вимоги, суперечить запитам уряду щодо прозорості та доступу до більшої кількості контрактів для МСП.